Լիբանանի հարավային և արևելյան շրջաններին Իսրայելի ռազմաօդային ուժերի հասցրած հարվածների հետևանքով վերջին մեկ օրում առնվազն 34 լիբանանցի է զոհվել, հայտնում է հանրապետության առողջապահության նախարարությունը։ Ըստ գերատեսչության տվյալների՝ ևս 62 մարդ վիրավորվել է և տեղափոխվել հիվանդանոցներ։
«Մարտի 2-ին ռազմական էսկալացիայի սկզբից ի վեր զոհված քաղաքացիների ընդհանուր թիվը հասել է 3 185-ի, իսկ վիրավորներինը՝ 9 633-ի»,- նշված է նախարարության X-ի էջում հրապարակված ամփոփագրում։
Առողջապահության նախարարությունից հավելել են նաև, որ ռմբակոծությունների ենթարկված հարավային Նաբատիա նահանգի բնակավայրերում և Բեկաայի հովտում փրկարարական ջոկատները շարունակում են փլատակների մաքրման աշխատանքները, ուստի զոհերի և տուժածների թիվը կարող է աճել։

At least 34 Lebanese have been killed in the past day as a result of Israeli airstrikes on southern and eastern Lebanon, the latter’s health ministry said.
And 62 people were injured and taken to hospitals, the ministry added.
The civilian death toll since the start of the military escalation on March 2 has reached 3,185, and the number of wounded has reached 9,633, according to a report posted on the X account of the Lebanese Ministry of Public Health.
The ministry added that rescue teams are continuing to clear rubble in the southern Nabatieh Governorate and the Bekaa Valley that were hit by shelling, so the number of dead and injured may increase.